Description
Proof Research’s barrels exemplifies relentless pursuit of excellence. Whatever your preference is, you can expect the finest rifle barrel in the industry. The Traditional Steel barrel is long-lasting and extreme pressure resistant.
We have moved to 176 Worcester-Providence Turnpike Sutton, MA. Come check out our new location!
$682.00
8 in stock
Proof Research’s barrels exemplifies relentless pursuit of excellence. Whatever your preference is, you can expect the finest rifle barrel in the industry. The Traditional Steel barrel is long-lasting and extreme pressure resistant.
| UPC | 843068128688 |
|---|---|
| Manufacturer | Proof Research |
| Manufacturer Part Number | 128688 |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | 6MM ARC |
| Length | 18" |
| Model | AR-Style Barrel |
| Product Type | Accessory-Barrels |
| Rate of Twist | 1:7.5" |
| Shipping Weight | 0.0 |